Кращі фільми з Джекі Чаном – ТОП 60

Фільми з Джекі Чаном давно завоювали серця глядачів в усьому світі. Адже Джекі – не старіючий талановитий режисер, харизматичний актор, професійний каскадер і постановник трюків в одній особі. На рахунку у Джекі понад двохсот робіт абсолютно різних жанрів від захоплюючих бойовиків до сміховинних комедій, які припадуть до смаку як любителям бойових мистецтв, так і просто завзятим кіноманам.

1. Заборонене царство

Виробництво: США, Китай / 2008 / 1ч. 40м. / 12+
Жанр: Фентезі, бойовик, пригоди
У ролях: Джет Лі, Джекі Чан, Майкл Ангарано, Хуана Колліньон, Морган Бенуа та інші
Режисер: Роб Минкофф
Сюжет: Головний герой – підліток Джейсон, що не представляє своє життя без кунг-фу. Його книжкові полиці забиті книгами про кунг-фу, в фільмотеці сотні фільмів про східні єдиноборства, ну і звичайно Джейсон з самого дитинства відточує майстерність кунг-фу на щоденних виснажливий тренуваннях.

Одного разу головний герой набуває стародавній посох в маленькому магазинчику, розташованому в китайському кварталі Нью-Йорка, навіть не підозрюючи, що ця на перший погляд безглузда дрібничка здатна відкрити тимчасової портал і відправити Джейсона в далеке минуле.

Бюджет: 55 000 000 $
Збори у світі: 127 980 002 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.6 IMDb | 7.1 Кинопоиск

2. Міф

Виробництво: Гонконг, Китай / 2005 / 1ч. 57м. / 16+
Жанр: Фентезі, бойовик, драма
У ролях: Шао Бін, Джекі Чан, Вэйсин Яо, Чжан Жьянжонг, Кім Хі-сон, Чхве Мін-су та інші
Режисер: Стенлі Тун
Сюжет: Історія справжньої любові, що розвивається на тлі трагічних історичних подій. Фільми з Джекі Чаном завжди насичені яскравими бійками і іноді масштабними боями.

Часи правління династії Цинь. Головний герой – головнокомандувач імператорського війська Мен І отримує завдання – насильно доставити з Кореї в Китай корейську принцесу, щоб видати заміж за Імператора династії Цинь. Корейська армія встає на захист своєї принцеси, але зустрічає відсіч у вигляді чудово навчених бійців під проводом Мена В. За час шляху між головним героєм і принцесою спалахують почуття, але вірний своєму обов’язку Мен І не може відповісти взаємністю.

Бюджет: 15 000 000 $
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.2 IMDb | 6.9 Кинопоиск

3. Медальйон

Виробництво: Гонконг, США / 2003 / 1ч. 29м. / 12+
Жанр: Фентезі, бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Лі Еванс, Клер Форлані, Джуліан Сендс, Джон Ріс-Девіс, Ентоні Он та інші
Режисер: Гордон Чан
Сюжет: Поліцейський з Гонконгу Едді Янг доручили важливе завдання – йому необхідно охороняти десятирічного хлопчика, що володіє магічними здібностями. Ситуацію ускладнює те, що за дитиною полює колдун-колекціонер, який мріє знайти безсмертя і надздібності.

Людям чаклуна вдається викрасти хлопчика, проте з’ясовується, що магія працює тільки при наявності магічного медальйону, який завбачливий хлопчина подарував Едді. Тепер головному герою самому знадобиться захист від озброєних бандитів, що полюють за медальйоном.

Бюджет: 41 000 000 $
Збори у світі: 34 268 701 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.2 IMDb | 6.7 Кинопоиск

4. Інцидент Сіндзюку

Виробництво: Гонконг / 2009 / 1ч. 59м. / 18+
Жанр: Бойовик, трилер, драма
У ролях: Джекі Чан, Наото Такэнака, Деніел Ву, Сюй Цзинлэй, Масая Като та інші
Режисер: Дерек І
Сюжет: Сюжет фільму розповідає історію двох емігрантів, які приїхали з Китаю до Японії в дев’яностих роках у пошуках нової, успішного життя, але зіткнулися з недружелюбием і жорстокістю місцевих жителів по відношенню до приїжджих. Друзі намагаються вижити й заробити на хліб у чужій країні, не зупиняючись ні перед чим. Один з них – Стилхед влаштовується на роботу лідеру однієї з місцевих злочинних угруповань Якудзи, допомагаючи покривати злочинців і жорстоких вбивць.
Бюджет: 15 000 000 $
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.1 IMDb | 7.3 Кинопоиск

5. Нова поліцейська історія

Виробництво: Гонконг, Китай / 2004 / 2ч. 3м. / 16+
Жанр: Бойовик, трилер, драма
У ролях: Джекі Чан, Ніколас Тсе, Чарлі Єп, Чарлін Чой, Деніел Ву, Дейв Он та інші
Режисер: Бенні Чан
Сюжет: Погодившись взяти участь у найнебезпечнішої операції зі знешкодження злочинного угруповання, інспектор Вінг втрачає всю свою команду. Звинувачуючи себе в смерті своїх колег, Вінг шукає забуття в алкоголі і самоті.

Однак в поліцію приходить новий молодий інспектор і, ставши напарником Вінг, допомагає йому повірити в себе, подолати депресію і повернутися до колишнього життя. Удвох вони вирішують помститися за загиблих колег і кидають виклик злочинцям, які вбили їх товаришів.

Бюджет: 80 000 000 $ HKD
Збори у світі: 10 000 000 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.0 IMDb | 7.4 Кинопоиск

6. Поліцейська історія 2013

Виробництво: Китай, Гонконг / 2013 / 1ч. 46м. / 16+
Жанр: Драма, трилер, бойовик
У ролях: Джекі Чан, Цзин Тянь, Ивэй Лау, Чжоу Сяооу, Лю Пэйци та інші
Режисер: Дін Шен
Сюжет: Інспектор Вень Чжун – заслужений офіцер поліції, справно виконує свій обов’язок ось вже двадцять років. Одного разу юна дочка Веня в перший раз за багато місяців виходить на зв’язок з батьком і пропонує зустрітися, щоб поговорити і налагодити-таки стосунки з батьком. Домовляючись про місце зустрічі, Вень і його дочка і подумати не могли, що, зустрівшись в місцевому модному нічному клубі вони і ще дванадцяти людей опиняться в заручниках у банди терористів, заминировавших будівлю.
Бюджет: 35 000 000 $
Збори у світі: 91 100 000 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.1 IMDb | 6.3 Кинопоиск

7. Падіння останньої імперії

Виробництво: Китай, Гонконг / 2011 / 1ч. 40м. / 18+
Жанр: Бойовик, драма, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Уїнстон Прат, Лі Бінбін, Сунь Чунь, Джоан Чень та інші
Режисер: Чжан Лі, Джекі Чан
Сюжет: 1911 рік Китай. Опозиція відчайдушно намагається змінити владу в Китаї з абсолютної монархії, на чолі якої стоїть група корумпованих чиновників, наближених до престолу, на нову форму влади – демократію, при якій влада в країні буде належати народу і обраного ним президента.

Намагаючись зберегти усталену віками монархію, війська династії Цин, ще перебувають при владі, безжально карають всіх, хто намагається їм протистояти. Проте знаходиться один – хтось Сунь Ятсен, здатний підняти повстання і змінити хід історії.

Бюджет: 18 000 000 $
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.0 IMDb | 6.4 Кинопоиск

8. Карате-пацан

Виробництво: США, Китай / 2010 / 2ч. 20м. / 6+
Жанр: Драма, діти і батьки
У ролях: Джекі Чан, Джейден Сміт, Тараджі П. Хенсон, Венвен Хан, Юй Жунгуан та інші
Режисер: Харольд Цварт
Сюжет: Головний герой – дванадцятирічний чорношкірий хлопчик Дре, в силу обставин переїхав з мамою з Нью-Йорка в Пекін. Зміна місця проживання, нова школа та нова культура – все це викликає стрес у дитини, чому він замикається в собі.

А тут ще й місцеві хлопчаки, постійно дошкуляють новачка, відпрацьовуючи на Дре нові прийоми бойових мистецтв так поширених в Китаї. Останньою краплею стає бійка з кунг-фуистом Ченом, після якої Дре теж вирішує зайнятися єдиноборствами, щоб надалі зуміти постояти за себе. На допомогу головному героєві приходить мудрий Майстер Хан.

«Карате-пацан» входить до списку кращих сімейних фільмів.

Бюджет: 40 000 000 $
Збори у світі: 359 126 022 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.2 IMDb | 7.1 Кинопоиск

9. Громобій

Виробництво: Гонконг / 1995 / 1ч. 46м. / 16+
Жанр: Бойовик, драма
У ролях: Джекі Чан, Аніта Юань, Майкл Вон, Торстен Никел, Юэнь Чор та інші
Режисер: Гордон Чан
Сюжет: Головний герой картини Альфред Танг – колись відомий гонщик, а нині звичайний робочий автомайстерні свого батька. Старший брати Альфреда, який працює в поліції, звертається до нього за допомогою, щоб той допоміг йому зловити банду викрадачів, очолювану головним мафіозі району Кугарой.

Після того як Альфреду вдається спіймати кількох учасників банди, ватажок бажаючи помститися обрушує свій гнів на сім’ю Альфреда, вбиваючи батька сімейства. Тепер головний герой виходить на стежку війни зі злочинцями, бажаючи помститися за честь родини.

Бюджет: 2 000 000 000 $ HKD
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.4 IMDb | 7.3 Кинопоиск

10. Кримінальна історія

Виробництво: Гонконг / 1993 / 1ч. 43м. / 18+
Жанр: Бойовик, драма
У ролях: Джекі Чан, Кент Чен, Ло Ханг Кенг, Пуишан Онг, Крістін Нг та інші
Режисер: Кірк Вонг, Джекі Чан
Сюжет: Сюжет гостросюжетного кримінального трилера «Кримінальна історія», заснований на реальних подіях, що відбулися в Гонконзі в 1990 році. Впливовий підприємець Мистер Вонг викрадений невідомими людьми серед білого дня прямо з власного автомобіля.

За справу береться інспектор поліції по боротьбі з організованою злочинністю Едді Чан. Ідучи по слідах викраденого, Вонг приїжджає на Тайвань, де, увійшовши в довіру до місцевим злочинцям, входить на контакт з найбільшими мафіозі Азії.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.8 IMDb | 7.1 Кинопоиск

11. Збруя Бога: У пошуках скарбів

Виробництво: Індія, Китай / 2017 / 1ч. 38м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Діша Патані, Аміра Дастур, Мія Муці, Сону Суд та інші
Режисер: Стенлі Тун
Сюжет: На цей раз герої пригодницької комедії з Джекі Чаном у головній ролі вирушать в загадкову Індію в пошуках стародавніх артефактів. Захоплюючі пригоди шановного професора археології Джека Сі, якому належить відправитися на пошуки древніх скарбів, що охороняються могутнім злочинним синдикатом.

На шляху до стародавньої перлині під назвою «Скарб Тибету» Джек і його команда зіткнуться з безліччю перешкод і небезпечних пригод.

Бюджет: 65 000 000 $
Збори у світі: 254 212 245 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.3 IMDb | 5.3 Кинопоиск

12. Пропащі напарники

Виробництво: Китай, Гонконг, США / 2016 / 1ч. 47м. / 16+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Джонні Ноксвілл, Фань Бінбін, Ерік Цан, Ів Торрес та інші
Режисер: Ренні Харлін
Сюжет: Кілька років тому принциповий і чесний поліцейський, а нині кращий детектив Гонконгу Бенні доставив чимало клопоту місцевим чолі злочинного синдикату. Минув час і бандит, бажаючи помститися поліцейському, викрадає його улюблену племінницю.

Для того, щоб прискорити пошуки в напарники головному герою дають балакучого і надмірно самовпевненого новачка Коннора, з якому Бенні доведеться об’єднатися, щоб вийти на слід племінниці і повернути її додому живою і неушкодженою.

Бюджет: 32 000 000 $
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.7 IMDb | 5.9 Кинопоиск

13. Меч дракона

Виробництво: Китай, Гонконг / 2015 / 2ч. 2м. / 16+
Жанр: Бойовик, драма, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Джон Кьюсак, Едріан Броуді, Чхве Щі-он, Лин Пен та інші
Режисер: Деніел Лі
Сюжет: Стародавній Китай. Часи правління Династії Хань. На територію Китаю віроломно вторгається римське військо на чолі з полководцем Люцием. Незважаючи на чисельну перевагу, римляни змушені звернутися в втеча, зустрівши відсіч в особі військового загону Західного Легіону під командуванням Хо Ань.

Захищав кордони Китаю Хо Аня в результаті підступного зрадницької змови перетворюють в раба і відправляють з караваном, наступним у Західну пустелю для подальшого перепродажу. В дорозі Хо знову зустрічає Люція, але вже в зовсім іншій ролі…

Бюджет: 65 000 000 $
Збори у світі: 102 874 068 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.1 IMDb | 6.6 Кинопоиск

14. Обладунки Бога 3: Місія Зодіак

Виробництво: Гонконг, Китай / 2012 / 1ч. 53м. / 6+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Квон Сан-у, Ляо Фань, Яо Синтун, Чжан Ланьсинь, Лора Вайссбеккер та інші
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: Легендарний мисливець за скарбами Джей Сі відправляється на пошуки нових стародавніх артефактів. На цей раз Джей отримав замовлення від колекціонера, який одержимий пошуками шести рідкісних статуеток у вигляді різних тварин, що прикрашали фонтан відомого Літнього Палацу в Пекіні і зниклих безвісти в часи Другої опіумної Війни.

Тепер Джею з командою помічників доведеться відправиться в далеке і небезпечну подорож по всій земній кулі, починаючи від Парижа, закінчуючи екзотичними островами в океані.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: 169 994 606 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.2 IMDb | 6.5 Кинопоиск

15. Шаолінь

Виробництво: Гонконг, Китай / 2011 / 2ч. 11м. / 16+
Жанр: Бойовик, драма
У ролях: Джекі Чан, Енді Лау, Ніколас Тсе, Юй Шаоцюнь
Режисер: Бенні Чан
Сюжет: Сюжет фільму розповідає про велику стародавньої школі Шаолінь, про яку ходять легенди по всьому світу і де навчалися кращі майстри бойових мистецтв. Одного разу на території шаоліньського монастиря з’являється група чужинців з проханням сховатися на території древньої обителі від тиранії і підступності місцевого правителя.

Добродушні ченці приймають мандрівників, не підозрюючи, що під масками гостей в монастир проникли революціонери, бажаючі скинути місцеву владу і захопити місто.

Бюджет: 29 000 000 $
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.9 IMDb | 7.2 Кинопоиск

 

16. Великий солдат

Виробництво: Китай, Гонконг / 2010 / 1ч. 32м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Ван Лихом, Ю Сон Чжун, Лин Пен, Юймін Ду, Цзінь Сун та інші
Режисер: Дін Шен
Сюжет: Фільми з Джекі Чаном – це не завжди набір постановочних трюків і бійок. Часом це дуже серйозне, історичне кіно. Однією з таких є картина «Великий солдат».

Дія фільму переносить глядачів у ті далекі часи, коли Китай був розділений на царства, що ведуть між собою кровопролитну міжусобну війну. Після чергового великого бою, селянин випадково знаходить на полі бою пораненого головнокомандувача ворогуючої армії і бере його в полон. З цього моменту починається розповідь про скерування, зміну пріоритетів і понять, і про боргом, тяжкому шляху до просвітління у вигляді давньої філософської притчі.

«Великий солдат» також можна побачити в добірці кращих фільмів для підлітків.

Бюджет: 25 000 000 $
Збори у світі: 27 730 000 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.0 IMDb | 7.5 Кинопоиск

17. Шпигун по сусідству

Виробництво: США / 2009 / 1ч. 34м. / 6+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Ембер Валлета, Мадлен Керролл, Уїлл Шэдли, Аліна Фолі та інші
Режисер: Брайан Левант
Сюжет: Чергове розважальне кіно з Джекі Чаном, яка сподобається як дорослим, так і дітям. Боб Хо працює таємним спецагентом під прикриттям ФБР. Його «офіційна» робота – продавець ручок в торговому центрі.

Ось уже кілька років Боб закоханий в чарівну сусідку Джилліан – мати трьох дітей, але досі так і не зважився познайомитися з нею ближче. Для того, щоб перейти до рішучих дій, Бобу доведеться знайти спосіб подружитися з примхливими і примхливими дітьми Джилліан, яка до того ж ще й не здогадується про справжню професію головного героя.

Бюджет: 45 000 000 $
Збори у світі: 45 236 543 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.4 IMDb | 6.1 Кинопоиск

18. Година пік 3

Виробництво: США, Німеччина / 2007 / 1ч. 31м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Кримс Такер, Джекі Чан, Макс фон Сюдов, Хіроюкі Санада, Іван Атталь та інші
Режисер: Бретт Ретнер
Сюжет: Герої, що полюбилися глядачам перших двох частин «Годину пік» Картер і Чи встигли побувати в багатьох містах і країнах – в Лас-Вегасі, Нью-Йорку, Токіо, Гонконзі, в цей раз їм належить відправитися в столицю Франції – Париж щоб знищити злочинне угрупування, що тримає в страху ціле місто. Серйозного і розважливого в черговий раз доведеться виручати свого навіженого колегу Картера, вічно потрапляє в неприємності із-за свого балакучого мови.
Бюджет: 140 000 000 $
Збори у світі: 258 022 233 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.2 IMDb | 7.1 Кинопоиск

19. Немовля на $30 000 000

Виробництво: Гонконг / 2006 / 2ч. 8м. / 6+
Жанр: Бойовик, драма, комедія
У ролях: Джекі Чан, Майкл Хуей, Луіс Ку, Чарлін Чой, Юэнь Бяо, Дат Юаньюань та інші
Режисер: Бенні Чан
Сюжет: Захоплююче сімейне кіно з Джекі Чаном, в якому головний герой Тонгза – нероба, просаживающий будь-які з’являються у нього кошти в рулетку або ігрові автомати. Кредитори нерідко навідуються до нього в гості, вимагаючи повернути прострочені борги.

Для того, щоб розплатитися за рахунками і поліпшити своє матеріальне становище Тонгза і троє його спільників йдуть на відчайдушний крок – викрадають піврічне немовля, вимагаючи за нього викуп у тридцять мільйонів доларів. Однак за час, проведений з малюком, бандити не помічають, як самі починають прив’язуватися до нього.

Бюджет: 16 800 000 $
Збори у світі: 21 715 909 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.7 IMDb | 7.1 Кинопоиск

20. Навколо світу за 80 днів

Виробництво: США, Німеччина, Ірландія, Великобританія / 2004 / 2ч. / 6+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Стів Куган, Сесіль Де Франс, Роберт Файф, Джим Бродбент та інші
Режисер: Френк Корачі
Сюжет: Головний герой яскравою, іскрометної комедії з Джекі Чаном – талановитий винахідник Филиас Фогг, який прославився винаходом електрики, парапланів і багато іншого, але не знайшов визнання у суспільстві і в колах наукового еліти Англії.

Щоб довести свою геніальність і звернути на себе увагу громадськості, Фогг укладає з англійським лором Келвіном парі, в рамках якого він повинен буде зробити подорож навколо земної кулі менше, ніж за 80 днів. Лорд приймає парі і Фоггу належить відправитися в захоплюючу гонку навколо світу.

Зверніть увагу, що цей фільм входить в ТОП кращих комедій 2000-2010 років.

Бюджет: 110 000 000 $
Збори у світі: 72 178 895 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.8 IMDb | 7.0 Кинопоиск

 

21. Хроніки Хуаду: Лезо троянди

Виробництво: Гонконг, Китай / 2004 / 1ч. 44м. / 12+
Жанр: Фентезі, бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Чарлін Чой, Джилліан Чун, Ін Цю, Джекі Чан, Джейсі Чан, Чен Болін та інші
Режисер: Патрік Лун, Кору Юэнь
Сюжет: У чарівному державі під назвою Хуаду ось вже декілька років панує матріархат. На чолі стоїть зла чаклунка, яка перетворила всіх чоловіків у своїх рабів. Але давнє пророцтво говорить, що одного разу на землю Хуаду ступить дитина, яка покладе кінець її царювання.

Щоб давнє пророцтво не вступило в силу, чаклунка наказує своїм рабам знищувати всіх з’являються на світ дітей чоловічої статі. Але одного разу в невеликому селі на світ з’являється хлопчик Чар, який за фактом свого народження має стати володарів Хуаду…

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.0 IMDb | 6.0 Кинопоиск

22. Близнюки

Виробництво: Гонконг / 2003 / 1ч. 28м. / 18+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Экин Чен, Чарлін Чой, Джилліан Чун, Едісон Чен, Джекі Чан та інші
Режисер: Данте Лам, Донні Йен
Сюжет: Один з небагатьох фантастичних фільмів з Джекі Чаном, головний герой якого Рів – один з кращих бійців команди мисливців за вампірами, з усім знанням справи і відповідальністю підходить до своєї роботи і захищає людей від жахливих монстрів.

Впоратися з представниками кланів кровососів можна тільки випивши чарівну сироватку, що складається з крові одного з їхніх братів-вампірів. Однак якщо вчасно не прийняти антидот, мисливець сам може перетворитися на вампіра.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.5 IMDb | 6.3 Кинопоиск

23. Шанхайські лицарі

Виробництво: США, Гонконг / 2003 / 1ч. 54м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Оуен Вілсон, Донні Йен, Ейдан Гіллен, Аарон Тейлор-Джонсон та інші
Режисер: Девід Добкін
Сюжет: Героям, з успіхом підкорили Дикий Захід Чону Вангу і його напарникові Рою О Банеру, належить тепер відправитися в Лондон на пошуки імператорської печатки, яка має колосальну роль для уряду Китаю. Втратив при трагічних обставинах батька Чон знаходить у цій подорожі відповідь на передсмертне послання батька і дізнається про своє справжнє призначення, а його напарник Рой нарешті зустрічає справжню любов в особі молодшої сестри Чона Лін.
Бюджет: 50 000 000 $
Збори у світі: 88 323 487 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.2 IMDb | 7.3 Кинопоиск

24. Смокінг

Виробництво: США / 2002 / 1ч. 38м. / 12+
Жанр: Фантастика, бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Дженніфер Лав Хьюітт, Джейсон Айзекс, Дебі Мейзар і інші
Режисер: Кевін Донован
Сюжет: Головний герой комедії з Джекі Чаном «Смокінг» – звичайний водій таски Джиммі Тонг, несподівано отримав перспективну роботу особистого водія мультимільйонера Кларка Девліна. Як з’ясується, Кларк за сумісництвом є секретним шпигуном світового класу, на якого ведеться безперервна полювання.

Після того, як Кларк при загадкових обставинах виявляється при смерті, Джиммі вирішує підмінити свого боса, примірявши його смокінг, який насправді є унікальною багатофункціональної бронею.

Бюджет: 60 000 000 $
Збори у світі: 104 391 623 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.3 IMDb | 6.9 Кинопоиск

25. Година пік 2

Виробництво: США, Гонконг / 2001 / 1ч. 30м. / 12+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Кріс Такер, Джон Лоун, Чжан Цзиі, Роселин Санчес та інші
Режисер: Бретт Ретнер
Сюжет: Після блискучого завершення справи про викрадення дочки консула, новоспечених напарників Лі та Картера відправляють на заслужений відпочинок. Картер пропонує відтягнутися по повній в кращих казино Лас-Вегаса, проте працьовитий і відповідальний навіть у відпустці не перестає боротися зі злочинцями.

Тим більше, що бандити Тріади влаштовують терористичний акт прямо в американському посольстві. Звичайно головні герої не можуть залишитися осторонь і починають нове розслідування.

Бюджет: 90 000 000 $
Збори у світі: 347 325 802 $
Нагороди: Премія каналу «MTV»: краща бійка.
Оцінки: 6.6 IMDb | 7.4 Кинопоиск

 

26. Випадковий шпигун

Виробництво: Гонконг / 2000 / 1ч. 27м. / 12+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Ерік Цан, Вівіан Сюй, Кім Хв, Сін-куо Ву та інші
Режисер: Тедді Чан
Сюжет: Вмираючий від старості найбільший корейський мільйонер відчайдушно шукає свого зниклого 40 років тому сина, щоб перед смертю залишити йому весь свій багатомільйонний спадок. Професійні детективи знаходять потенційного спадкоємця – їм надається майстер кунг-фу з Гонконгу, який торгує тренажерами на дозвіллі Джекі.

Розуміючи, що результатів тесту на батьківство, він може просто не дочекатися, вмираючий мільйонер пропонує Джекі розгадати складну головоломку, щоб підтвердити, що він і є справжній син свого батька – колишнього секретного агента Північної і Південної Кореї.

Бюджет: 200 000 000 $ HKD
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.8 IMDb | 7.1 Кинопоиск

27. Шанхайський полудень

Виробництво: США, Гонконг / 2000 / 1ч. 50м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Оуен Вілсон, Люсі Лью, Брендон Мэрилл, Роджер Йуан та інші
Режисер: Том Дей
Сюжет: Один з найвідоміших фільмів з Джекі Чаном, який вийшов на екрани в 2000 році і відразу завоював серця глядачів по всьому світу.

Викрадена прекрасна китайська принцеса ПэйПэй. Розгніваний імператор відправляє на пошуки своєї дочки трьох найкращих і відважних своїх воїнів в саме серце Америки, серед яких Чонг Ванг не значиться. Однак будучи самим вірним охоронцем принцеси, Чонг наполягає прийняти участь у визволенні своєї викраденої повелительки.

Бюджет: 55 000 000 $
Збори у світі: 99 274 467 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.6 IMDb | 7.5 Кинопоиск

28. Чудовий

Виробництво: Гонконг, Тайвань / 1999 / 1ч. 36м. / 12+
Жанр: Бойовик, мелодрама, комедія
У ролях: Джекі Чан, Шу Ци, Тоні Люн Чу Вай, Еміль Чау, Річі Рен та інші
Режисер: Вінсент Кок
Сюжет: Красуня Бо живе собі не знаючи печалі у маленької провінційної селі на березі океану. Але одного разу Бу знаходить у воді пляшку з посланням від мільйонера, живе в далекому Гонконзі і мріє знайти свою другу половинку таким неординарним способом.

Вирішивши, що це її шанс, дівчина відправляється в величезний мегаполіс в пошуках своєї долі – Чена. Проте згодом з’ясовується, що місцевим жадібний мільйонер – не найкраща партія для чесною, скромною дівчини з бідної села.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.0 IMDb | 7.4 Кинопоиск

29. Джекі Чан: Мої трюки

Виробництво: Гонконг / 1999 / 1ч. 34м. / 6+
Жанр: Документальний
У ролях: Джекі Чан
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: Кращий документальний фільм про Джекі Чан – незрівнянному майстра своєї справи і одного з найпопулярніших акторів світу.

На цей раз Джекі бере глядачів та шанувальників своєї творчості за лаштунки своїх кінофільмів, щоб наочно продемонструвати чудово відточене роками майстерність бойових мистецтв. У фільмі розповідається про те, як ставляться бійки, знімаються і виконуються важкі трюки, катастрофи, падіння з величезної висоти і перестрілки.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.7 IMDb | 8.2 Кинопоиск

30. Хто я?

Виробництво: Гонконг / 1998 / 1ч. 58м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Мішель Ферре, Мараі Янамото, Рон Смержак, Ед Нельсон та інші
Режисер: Бенні Чан, Джекі Чан
Сюжет: Головний герой фільму – колись спеціальний агент, а нині людина, який втратив пам’ять і намагається по крупицях відновити всі події своєї ницої життя. Не втратила своїх бійцівських якостей головному героєві на шляху до істини доведеться не раз зіткнутися з небезпечними перешкодами в особі бандитських угруповань, колись невдало вчинили на нього замах, але навмисними в цей раз довести свою брудну справу до кінця.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.8 IMDb | 7.7 Кинопоиск

 

31. Година пік

Виробництво: США / 1998 / 1ч. 38м. / 12+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Кріс Такер, Елізабет Пенья, Том Уілкінсон, Кен Люн та інші
Режисер: Бретт Ретнер
Сюжет: Герої цієї сміховинної гостросюжетної комедії з Джекі Чаном – два абсолютно різних поліцейських, з різними інтересами і з різними підходами до своєї роботи, вимушених розслідувати в парі у справу про викрадення маленької дочки китайського консула в Лос-Анджелесі.

З боку Китаю працює інспектор – майстер східних єдиноборств, на рахунку якого не один розкритий злочин. З боку Америки – балакучий офіцер Картер, вмудряється вплутуватися в неприємності на кожному кроці.

Бюджет: 33 000 000 $
Збори у світі: 244 386 864 $
Нагороди: Премія каналу «MTV»: кращий екранний дует (Джекі Чан, Кріс Такер).
Оцінки: 6.9 IMDb | 7.7 Кинопоиск

32. Містер Крутий

Виробництво: Гонконг / 1996 / 1ч. 24м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Річард Нортон, Мікі, Карен МакЛаймонт, Вінс Полетто та інші
Режисер: Саммо Хун
Сюжет: Один з кращих веселих, захоплюючих фільмів з Джекі Чаном, повний чудово поставлених бійок і битв.

Одного разу шеф-кухарю Джекі, провідному своє кулінарне шоу на телебаченні, за таємничих обставин потрапляє в руки відео касета, на якій записана кривава розбирання між місцевими угрупованнями наркоторговців. Так як касета є єдиним доказом у кривавому справі, бандити відразу відкривають полювання на Джекі. Віддати касету поліції-не варіант, так як Джекі не зможе толком пояснити, як до нього потрапила настільки цінна вулиця.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: 18 814 720 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.2 IMDb | 7.5 Кинопоиск

33. Перший удар

Виробництво: США, Австралія, Гонконг / 1995 / 1ч. 47м. / 12+
Жанр: Бойовик, трилер, драма
У ролях: Джекі Чан, Джексон Ллю, Енні Ву, Білл Тун, Юрій Петров, Нонна Гришаєва та інші
Режисер: Стенлі Тун
Сюжет: «Перший удар» – справжній подарунок для всіх любителів фільмів з Джекі Чаном, адже цей фільм – довгоочікуване продовження улюбленої «Поліцейської історії».

На цей раз спецагент ЦРУ Джекі встановлює стеження за сліпучою красунею Наталкою – української шпигункою, яка має намір вивезти велику суму грошей з Гонконгу на Україну. У пригодницькій гонитві за Наташею по всьому світу Джекі стикається з її подільником – Тсуі, замешенном у викраденні ядерної боєголовки.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: 21 890 845 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.6 IMDb | 7.3 Кинопоиск

34. Розбірки в Бронксі

Виробництво: Гонконг / 1995 / 1ч. 29м. / 16+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Аніта Муї, Франсуаза Йіп, Білл Тун, Марк Экерстрим та інші
Режисер: Стенлі Тун
Сюжет: Головний герой фільму – майстерно володіє бойовими мистецтвами поліцейський з Гонконгу Кеунг, який прибув до Нью-Йорка на весілля свого дядька. Дядько, що колись володів невеликим магазинчиком в китайському кварталі, продав свій бізнес молодою і привабливою эмигрантке з Китаю.

І в перший же день роботи дівчині довелося зіткнутися з місцевими бандитами, збирають данину з району. Кеунг вирішує заступитися за свою землячку і влаштовує бандитам справжню розбирання в Бронксі.

Бюджет: 7 500 000 $
Збори у світі: 32 392 047 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.7 IMDb | 7.7 Кинопоиск

35. П’яний майстер 2

Виробництво: Гонконг / 1994 / 1ч. 42м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Лун Ти, Аніта Муї, Фелікс Вонг, Лю Чя-Лян, Кен Ло і інші
Режисер: Лю Чя-Лян
Сюжет: Повернення знаменитого Вонг Фей-Хуна, майстри бойових мистецтв, чубиться в своєму оригінальному стилі під назвою «П’яний Кулак». По дорозі додому, Вонг разом зі своїм батьком самі того не бажаючи стають учасниками бійки між іноземними контрабандистами, які намагаються таємно вивезти з країни стародавні культурні цінності Китаю та місцевими правоохоронцями.

Проти численних суперників Вонгу знову доведеться розправлятися з допомогою свого дивного бойової майстерності, успадкованого від П’яного Майстра.

Бюджет: 10 000 000 $
Збори у світі: 11 555 430 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.6 IMDb | 7.6 Кинопоиск

36. Супер поліцейський 2

Виробництво: Гонконг / 1993 / 1ч. 44м. / 16+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Мішель Йео, Еміль Чау, Юй Жунгуан, Джекі Чан, Афена Чу та інші
Режисер: Стенлі Тун
Сюжет: Фільми з Джекі Чаном у другорядних ролях також користуються особливою популярністю у шанувальників творчості Джекі. Один з таких – «Супер поилицейски 2» розповідає про відважну жінку-інспектора поліції Янг, удостоєний вищої нагороди управління за проявлений на завданні героїзм і відвагу.

Згідно з черговим завданням офіцерові в спідниці Янг потрібно знайти і знешкодити банду грабіжників, які вкрали секретні дані у найбільшої фінансової корпорації в Гонконзі.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.2 IMDb | 6.8 Кинопоиск

37. Міський мисливець

Виробництво: Гонконг, Японія / 1992 / 1ч. 45м. / 12+
Жанр: Бойовик, мелодрама, комедія
У ролях: Джекі Чан, Джої Ван, Куміко Гото, Чингми Яу, Гері Деніелс і інші
Режисер: Он Цзін
Сюжет: Невиправний бабій, з легкістю завойовує серця самих вишуканих красунь, за сумісництвом самий безбашений і при цьому професійний детектив Рвп. Живе Ріу в невеликій квартирці на околиці міста з молодшою сестрою свого покійного кращого друга, останньою проханням якого була зберігати і оберігати його молодшу сестричку, яка, варто відзначити, таємно закохана в головного героя. Ріу доручають чергове завдання – врятувати дочку місцевого магната, яку злочинці силою утримують на розкішному круїзному лайнері.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.5 IMDb | 7.3 Кинопоиск

38. Поліцейська історія 3: Суперполіцейський

Виробництво: Гонконг / 1992 / 1ч. 27м. / 16+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Мішель Йео, Меггі Чун, Кеннет Цан, Юэнь Ва, Білл Тун та інші
Режисер: Стенлі Тун
Сюжет: Китайський Інтерпол спільно з поліцією Гонконгу готують масштабну спецоперацію, метою якої є ліквідація найбільшої угруповання наркоторговців, сенс якої полягає в тому, щоб таємно доставити з в’язниці укладеного голову банди торговців наркотиками і через нього вийти на головних мафіозі.

Виконувати спецзавдання призначається Кевін Ченг, відомий глядачеві за першим двом частинам Суперполицейского. В напарники Ченг призначають чарівну директрису китайської поліції – капітана Енг.

Бюджет: 900 000 $
Збори у світі: 16 270 600 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.9 IMDb | 7.3 Кинопоиск

39. Близнюки-дракони

Виробництво: Гонконг / 1991 / 1ч. 29м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Меггі Чун, Тедді Робін Кван, Джеймс Вон та інші
Режисер: Рінго Лам, Цуй Харк
Сюжет: «Близнюки-дракони» – справжній подарунок для шанувальників творчості, так і просто для людей, які люблять фільми з Джекі Чаном, адже в ньому їхній кумир грає відразу дві ролі одночасно!

Багато років тому двох абсолютно однакових зовні братів-близнюків розлучили один з одним і відправили на різні краю світла. Хлопчики росли в абсолютно різних сім’ях, з різним достатком та різними принципами виховання. Однак їм все-таки судилося випадково зустрітися одного разу в Гонконгу…

Бюджет: 10 000 000 $
Збори у світі: 8 359 717 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.4 IMDb | 7.6 Кинопоиск

40. Збруя Бога 2: Операція Кондор

Виробництво: Гонконг / 1991 / 1ч. 32м. / 12+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Керол ‘До’ Чен, Єва Кобо, Секо Ікеда, Альдо Самбрель та інші
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: Фільм Обладунки бога-2» — той рідкісний випадок, коли сіквел перевершує оригінальний фільм абсолютно за всіма критеріями.

На цей раз головний герой на прізвисько Яструб відправляється в столицю Іспанії – Мадрид, де таємничий мільйонер-олігарх просить його розшукати стародавні скарби Третього Рейху, заховані у хащах африканської пустелі Сахари. Разом з головним героєм в екзотичну експедицію вирушає професійний гід по африканських пустелях Абу.

Бюджет: 115 000 000 $ HKD
Збори у світі: 10 405 394 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.3 IMDb | 8.0 Кинопоиск

 

41. Острів вогню

Виробництво: Тайвань / 1990 / 1ч. 33м. / 16+
Жанр: Бойовик, драма
У ролях: Джекі Чан, Енді Лау, Саммо Хун, Тоні Люн Ка-фай, Ван Юй та інші
Режисер: Чу Иньпин
Сюжет: Офіцер Вонг приїжджає в Гонконг до свого улюбленого дядька – начальнику місцевого поліцейського управління – виявляє його бездиханне тіло зі слідами побоїв. Намагаючись з’ясувати обставини цього загадкового вбивства, Вонг не може знайти жодної зачіпки і йде на ризикований крок – він сідає у в’язницю, де, увійшовши в довіру до ув’язнених, дізнається хто замовив вбивство свого дядька.

Однак раптово у в’язниці відбувається бійка, в якій вбивають одного з ув’язнених, а обвинувачення падає на головного героя. Тепер йому загрожує смертна кара…

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.9 IMDb | 7.1 Кинопоиск

42. Чудеса

Виробництво: Гонконг / 1989 / 2ч. 2м. / 12+
Жанр: Бойовик, драма
У ролях: Джекі Чан, Аніта Муї, Гуа А-Ле, Чун Хсианг Ко, У Ма та інші
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: Сподіваючись знайти краще життя, Чарлі з трьома юанями в кишені приїжджає з маленькій, забутій Богом китайської села в Гонконг. Останні копійки Чарлі витрачає на купівлю червоної троянди у місцевої торговки квітами, обіцяє удачу натомість.

Удача не змушує себе чекати і на очах Чарлі розгортається перестрілка двох бандитських угруповань, в якій ранять одного з ватажків. Чарлі виносить пораненого мафіозі з-під куль, за що вмираючий його своїм спадкоємцем і лідером угруповання.

Бюджет: 64 000 000 $ HKD
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.7 IMDb | 7.1 Кинопоиск

43. Дракони назавжди

Виробництво: Гонконг / 1988 / 1ч. 29м. / 16+
Жанр: Бойовик, мелодрама, комедія
У ролях: Джекі Чан, Саммо Хун, Юэнь Бяо, Полін Енг, Динни Іп та інші
Режисер: Саммо Хун, Кору Юэнь
Сюжет: Головний герой – молодий амбітний адвокат, відстоює в суді права своєї клієнтки – власниці рибного господарства, яка подала скаргу на хімічний завод забруднює відходами свого виробництва невелике озеро. Заглиблюючись у справу, Джекі починає розслідування і з’ясовує, що хімічний завод виробляє зовсім не побутову техніку, як заявляє його власник, а є найбільшою у всьому місті підпільної лабораторії з виробництва наркотиків.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.3 IMDb | 7.7 Кинопоиск

44. Поліцейська історія 2

Виробництво: Гонконг / 1988 / 1ч. 41м. / 12+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Меггі Чун, Квок-Хун Лам, Білл Тун, Бенні Гавкіт та інші
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: З в’язниці достроково звільняється Ку – голова наркобізнесу Гонконгу, якого Ченг відправив за грати у першій частині «Поліцейської історії». Бажаючи помститися за кілька років, проведених в неволі Ку наймає кращого кілера, щоб той знищив Ченга.

В цей же час в місті починає діяти група зухвалих терористів, мінуючих будівлі в центрі міста, тим самим вимагаючи велику суму у найбільшої торгової корпорації в Гонконзі. Справа з пошуку і нейтралізації терористів доручають, природно офіцерові Ченг.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.2 IMDb | 7.6 Кинопоиск

45. Проект А: Частина 2

Виробництво: Гонконг, США / 1987 / 1ч. 41м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Меггі Чун, Розамунд Кван, Карина Лау, Девід Лам та інші
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: Головному герою – Дракону Ма, з легкістю расправившемуся з цілою армією піратів у першій частині «Проекту А» в подяку пропонують місце глави округу, в якому до нього правил корумпований жадібний чиновник Чун. Спраглий помсти підступний Чун підставляє Дракона, в результаті чого головний герой чинить за ґратами. Однак і сидячи у в’язниці Дракон продовжує викривати свого попередника. А допомагає йому в цьому група революціонерів, також незаконно відправлена за ґрати.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.2 IMDb | 7.7 Кинопоиск

46. Збруя Бога

Виробництво: Гонконг, Югославія / 1986 / 1ч. 28м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Алан Там, Розамунд Кван, Лола Форнер, Божидар Смилянич та інші
Режисер: Джекі Чан, Ерік Цан
Сюжет: Мисливець за скарбами на прізвисько Азіатський Яструб викрадає ритуальний меч, що належав вождю стародавнього африканського племені кілька тисяч років тому. Стародавня легенда свідчить: якщо меч буде знищений, сили зла вийдуть на свободу з темного підземного монастиря, де вони змушені ховатися тисячі років і поработят весь світ. Дізнавшись про те, що меч викрадений звичайним смертним, воїни темряви викрадають кохану дівчину Яструба, вимагаючи віддати їм чарівний меч.
Бюджет: 15 000 000 $
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.1 IMDb | 7.8 Кинопоиск

47. Мої щасливі зірки

Виробництво: Гонконг / 1985 / 1ч. 36м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Саммо Хун, Чарлі Чин, Стенлі Фун, Річард Нг, Ерік Цан та інші
Режисер: Саммо Хун
Сюжет: Двоє напарників з поліцейського управління Ріккі і Макслз приїжджають в Токіо на пошуки втікача і дуже небезпечного злочинця. Однак приїхавши, друзів чекає пренеприятное звістка про те, що їх утікач викрадений бандитами, що належать до клану Якудзи.

Однак у Макслзла є свої таємні зв’язки в злочинних колах Гонконгу, готові миттєво прийти на допомогу – дрібні шахраї, вічно потрапляють в найбезглуздіші халепи, на чолі яких стоїть красуня Барбара Ву, майстерно володіє бойовими мистецтвами.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.6 IMDb | 7.2 Кинопоиск

48. Мої щасливі зірки 2

Виробництво: Гонконг / 1985 / 1ч. 45м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Саммо Хун, Річард Нг, Ерік Цан, Майкл Мю, Джекі Чан, Стенлі Фун та інші
Режисер: Саммо Хун
Сюжет: Продовження історії про роботу поліцейського відділу в Гонконзі і улюбленого дуету поліцейських Ріккі і Масклза. Тепер поліцейським належить розслідувати справу японського мафіозного клану в Бангкоку. Для того, щоб вивести злочинців на чисту воду, відділ впроваджує в угрупування свого інформатора, однак бандити обчислюють і «прибирають» подсадного поліцейського. Тепер друзям доведеться самим відправитися в Бангкок, щоб протистояти японської мафії.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: 9 023 199 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.4 IMDb | 7.1 Кинопоиск

49. Покровитель

Виробництво: Гонконг, США / 1985 / 1ч. 31м. / 18+
Жанр: Бойовик, трилер
У ролях: Джекі Чан, Денні Айелло, Сенді Олександр, Віктор Арнольд та інші
Режисер: Джеймс Гликенхаус
Сюжет: На закритому показі модного одягу викрадають одну з моделей – дочка відомого мільйонера. Випадковим свідком викрадення стає головний герой Біллі – колишній поліцейський, звільнений зі служби за зайву ініціативність.

Розуміючи, що це його шанс відновитися на службі і врятувати красуню, Біллі викликається допомогти у пошуку зниклої дівчини. У напарники йому призначають молодого поліцейського Денні, в парі з яким вони повинні знайти викрадачів, які насправді виявляться великими наркоторговцями.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.7 IMDb | 6.4 Кинопоиск

50. Поліцейська історія

Виробництво: Гонконг / 1985 / 1ч. 46м. / 12+
Жанр: Бойовик, трилер, комедія
У ролях: Джекі Чан, Меггі Чун, Бріджит Лін, Квок-Хун Лам, Білл Тун та інші
Режисер: Джекі Чан, Чи-Хва Чен
Сюжет: В результаті чудово проведеної спецоперації в руках у поліцейських виявляється головний наркобарон Гонконгу Чі. Одному з групи поліцейських Чену, що приймав участь у затриманні Чи доручають стежити і охороняти секретарку Чі, що проходить по цій справі як головний свідок. Не дивно, що залишилися на волі люди Чи намагаються будь-якими способами викрасти дівчину щоб знищити єдиного свідка у справі їх боса. У день суду над Чі їм вдається це зробити.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.6 IMDb | 7.6 Кинопоиск

 

51. Серце дракона

Виробництво: Гонконг / 1985 / 1ч. 38м. / 16+
Жанр: Бойовик, трилер, драма, комедія
У ролях: Джекі Чан, Саммо Хун, Емілі Чу, Ман Хой та інші
Режисер: Саммо Хун, Фрут Чан
Сюжет: Подає великі надії поліцейський Тед надходить на службу в спеціальний підрозділ поліції і отримує своє перше завдання – ліквідувати групу зухвалих грабіжників. Обуренню Теда немає меж, коли він дізнається, що в цій справі сам того не розуміючи замішаний його молодший брат – розумово неповноцінний Денні, який страждає затримкою в розвитку.

Намагаючись довести невинність брата, Тед сам виявляється вмешан в запеклу боротьбу з корумпованою поліцією, яка отримує свою вигоду від крадіжок і бажає знайти в справі «козла відпущення».

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.5 IMDb | 7.3 Кинопоиск

52. Закусочна на колесах

Виробництво: Гонконг / 1984 / 1ч. 48м. / 12+
Жанр: Бойовик, мелодрама, комедія
У ролях: Джекі Чан, Юэнь Бяо, Саммо Хун, Бенні Уркидез, Кіт Віталі та інші
Режисер: Саммо Хун
Сюжет: Головні герої фільму – молоді іммігранти Томас і Девід, перебравшись з Китаю до Іспанії і відкрили в Мадриді свій невеликий, але досить прибутковий бізнес – пересувне кафе на колесах. Друзі з радістю допомагають нужденним, пам’ятаючи ті дні, коли самі приїхали в Іспанію без гроша в кишені. Щодня їм доводиться відстоювати своє «місце під сонцем», з спритністю борючись з місцевими бандитів, крышующими всіх «бізнесменів» в місті.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.3 IMDb | 7.8 Кинопоиск

53. Переможці і грішники

Виробництво: Гонконг / 1983 / 1ч. 48м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Саммо Хун, Джон Шам, Річард Нг, Чарлі Чин, Стенлі Фун, Чері Чунг, Джекі Чан та інші
Режисер: Саммо Хун
Сюжет: П’ятеро оловних героїв, дружно відмотавши термін у в’язниці і вийшовши на свободу вирішують стати на шлях виправлення і зайнятися нарешті-таки легальним бізнесом. Друзі відкривають невелику фірму, що займається прибиранням квартир з промовистою назвою «П’ять Зірок». Так би вони й жили як законослухняні громадяни, якщо б одним з постійних клієнтів фірми не опинився б найбільший фальшивомонетник Гонконгу, забув одного разу будинку валізу з кількома мільйонами.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.8 IMDb | 7.4 Кинопоиск

54. Проект А

Виробництво: Гонконг / 1983 / 1ч. 40м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Саммо Хун, Юэнь Бяо, Дік Вей, Марс, Вінні Вонг та інші
Режисер: Джекі Чан, Саммо Хун
Сюжет: Гонконг. Кінець 18-го століття. Міста і все узбережжя Китаю окуповані піратами, диктують свої правила. Допомоги від місцевої поліції чекати не доводиться, адже вся вона вже давно перейшла на бік піратів. Зневірене уряд Гонконгу розробляє секретний план під таємним назвою «Проект А», метою якої є повалення ватажка головорізів Лора Сампау. За виконання хитромудрого плану береться начальник берегової охорони Мі Ен і його команда.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.4 IMDb | 7.9 Кинопоиск

55. Перегони «Гарматне ядро»

Виробництво: США, Гонконг / 1981 / 1ч. 35м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Берт Рейнолдс, Роджер Мур, Фарра Фоссетт, Будинок Делуіс, Джекі Чан та інші
Режисер: Хел Нідем
Сюжет: Динамічна комедія, що розповідає про транснаціональної гонці без правил під назвою «Гарматне ядро», в якій беруть участь самі колоритні, ризикові і безстрашні гонщики з різних куточків світу. Приз у мільйон доларів отримає лише один учасник, який прийшов до фінішу першим. Шалені погоні і іскрометний гумор зв’язуються в один комедійний вузол.
Бюджет: 18 000 000 $
Збори у світі: 72 179 579 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.1 IMDb | 6.7 Кинопоиск

56. Лорд Дракон

Виробництво: США, Гонконг / 1981 / 1ч. 35м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Берт Рейнолдс, Роджер Мур, Фарра Фоссетт, Будинок Делуіс, Джекі Чан та інші
Режисер: Хел Нідем
Сюжет: Тихе провінційне містечко на Півдні Китаю Лунгшан не відрізняється великою кількістю визначних пам’яток і культурних цінностей. Життя тут йде сонно і розмірено.

Двоє місцевих хлопців стають випадковими свідками кровопролитної кримінальної розбірки між контрабандистами, намагаються вивезти за кордон кілька цінних творів Давньокитайського мистецтва. Проти власної волі, нерозлучні друзі виявляються втягнутими в запеклу боротьбу між кримінальними угрупованнями.

Бюджет: 18 000 000 $
Збори у світі: 72 179 579 $
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.1 IMDb | 6.7 Кинопоиск

57. Бійка у Беттл Крік

Виробництво: США, Гонконг / 1980 / 1ч. 35м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Хосе Феррер, Крістін ДеБелл, Мако, Рон Макс та інші
Режисер: Роберт Клауз
Сюжет: Гангстерська історія, яка відбувається у тридцятих роках в Чикаго. Кількість автономних злочинних угруповань на вулицях міста невгамовно зростає, піддаючи все більшу кількість дрібних магазинчиків в корейському кварталі постійним нападам.

Молодий спортсмен Джеррі, вельми досяг успіху в східних єдиноборствах – син одного із власників такого невеликого магазинчика. Одного разу місцеві бандити викрадають наречену старшого брата Джеррі, вимагаючи від нього участі у щорічних бойових змаганнях у Беттл Крік.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 5.8 IMDb | 6.9 Кинопоиск

58. Молодий майстер

Виробництво: Гонконг / 1980 / 1ч. 41м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія, пригоди
У ролях: Джекі Чан, Юэнь Бяо, Вей Пай, Лілі Гавкіт, Кьень Ши та інші
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: Сюжет фільму розповідає про підпільну школу кунг-фу, в якій з самого дитинства навчаються бойовим мистецтвам два кращих друга, які називають себе Тигр і Дракон. Тигра з ганьбою виганяють зі школи, викривши його в зв’язку з конкурентами. Проте довго залишатися без діла йому не доводиться – його прибирає до рук місцева злочинне угруповання, пропонуючи працювати на них. Тоді Дракон у що б то не стало вирішує повернути друга назад і наставити його на шлях істинний.
Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 7.3 IMDb | 7.6 Кинопоиск

59. Безстрашна гієна

Виробництво: Гонконг, Південна Корея / 1979 / 1ч. 38м. / 16+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Джеймс Тьен, Дін Шек, Чжень Хуэйлоу, Ши-Кван Йен та інші
Режисер: Джекі Чан
Сюжет: Перші фільми з Джекі Чаном, що вийшли на екрани майже п’ятдесят років тому донині виглядають на одному диханні, завдяки чудово поставленим бійок і цікавого сюжету. Один з таких фільмів – «Безстрашна гієна», розповідає нам про молодого хлопця Ланге, на очах у якого бандити вбивають його коханого діда – відомого майстра кунг-фу.

Бажаючи у що б то не стало покарати кривдників, Ланг вирішує навчитися древньому майстерності східних єдиноборств з допомогою одного з найвидатніших майстрів.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.8 IMDb | 7.4 Кинопоиск

60. П’яний майстер

Виробництво: Гонконг / 1978 / 1ч. 51м. / 12+
Жанр: Бойовик, комедія
У ролях: Джекі Чан, Юань Сяотянь, Янг Хванг, Дін Шек та інші
Режисер: Юэнь Ву-пін
Сюжет: Фільми з Джекі Чаном почали виходити на екрани більше сорока років тому. Один з таких – «П’яний Майстер», що розповідає про нелегкий шлях через терни до зірок і успіху молодого Вонга, майбутнього народного героя Китаю і захисника громадян.

Амбіційного і надмірно активного Вонга відправляють до дядька – колись превеликий кунг-фу майстра, а нині хронічного алкоголіка, якого місцеві селяни прозвали П’яним Майстром. Тепер молодому Вонгу доведеться терпіти садистські методи навчання дядька, щоб пізнати всі тонкощі бойового мистецтва кунг-фу.

Бюджет: Немає даних
Збори у світі: Немає даних
Нагороди: Немає
Оцінки: 6.8 IMDb | 7.4 Кинопоиск

Біографія Джекі Чана

Джекі Чан, справжнє ім’я якого до речі Chan Kongsang, що в перекладі з китайського означає «Чан, народжений у Гонконзі» народився 7 квітня 1954 року в дуже бідній сім’ї, що живе в маленькому провінційному селищі, розташованому неподалік від Гонконгу. Фінансовий стан сім’ї було настільки плачевний, що батько Джекі всіма силами вмовляв свою дружину залишити дитину в пологовому будинку, так як сина елементарно не було чим годувати, враховуючи те, що хлопчик народився вагою п’ять з половиною кілограмів.

Однак любляча мати відмовилася віддавати свою єдину дитину, незважаючи на життєві труднощі. Через деякий час удача все ж посміхнулася сім’ї Чанов – і батько, і мати влаштувалися на дуже престижну для них роботу кухаря й економки в величезному особняку посла Франції в Китаї, розташованому в самому серці Гонконгу.

У віці шести років Джекі на прохання батька і рекомендацій посла Франції віддають у престижну школу опери в Гонконзі на повний пансіон, де крім основної освіти дуже високого рівня, дітей навчали також вокалу, танцю та акторської майстерності. Варто відзначити, що сам Джекі з неприязню згадує роки, проведені в оперній школі, посилаючись на найжорстокішу, що межує із садизмом дисципліну і нерозуміння чудернацьких, суворих викладачів.

Джекі Чан в молодості

Однак саме один з шкільних вчителів Джекі, помітивши у хлопця хист, запропонував йому знятися в епізодичній ролі в кіно, виконавши кілька акробатичних трюків за другорядного героя. Справжню роль з реплікою в малобюджетній мильній опері Джекі довірили лише через півтора року, коли йому ледь виповнилося дев’ять років.

У віці сімнадцяти років Джекі поступає на роботу в маловідому кіностудію, де виступає дублером головних акторів, виконуючи за них найнебезпечніші трюки за сущі копійки. Все це тривало до тих пір, поки один Джекі Саммо Хун, що став надалі режисером кращих фільмів Джекі, серед яких «Проект А», «Закусочна на колесах» і «Містер Крутий», не представив його працівникам досить відомої кіностудії Голден Харвест, на якій в той час знімався сам Брюс Лі.

Студія відкрила для Джекі новий світ, в якому він був затребуваний не тільки як чудово виконує трюки каскадер, але і як талановитий актор. Перша роль Джекі Чана, прославила його на весь світ, дісталася йому в 1976 році за не самої радісною причини раптової смерті Брюса Лі в середині зйомок фільму «Новий кулак люті».

За ним пішли провальні фільми з Джекі Чаном, серед яких «Останні випробування Шаоліня» і «Смертоносна рука», не оцінені дистриб’юторами. Але невдачі лише підштовхували його, і в 1978 році Джекі вирішує залишити амплуа Великого Брюса Лі і вигадує власний образ – звичайного хлопця, вічно потрапляє в кумедні ситуації, який він демонструє у фільмі «Змія в тіні орла».

На фільм звертають уваги завдяки великій кількості в ньому сцен з чудово поставленими бійками і запаморочливими трюками, які головний актор, який також є режисером, сценаристом і постановником фільму виконував сам без допомоги каскадерів, дублерів і будь-якої техніки.

Джекі Чан в Голлівуді

Окрилений успіхом Джекі почав випускати щороку по кілька фільмів відразу, з кожним днем завойовуючи все більше і більше сердець захоплених глядачів. Після виходу на екрани «Повелителя Дракона» і «Проекту А» Джекі вже був фантастично відомий у Китаї, але на Голлівудських пагорбах про актора поки ніхто не чув.

У 1995 році, представивши в Голлівуді свій фільм «Розбирання в Бронксі» Чан з першого разу завоював премію MTV за кращі трюки, показані в картині. За «Розбиранням» пішов шалений успіх всіх трьох частин «Поліцейської історії», потім полюбився глядачам дует з Крісом Такером в «Годину Пік» і кілька робіт з Оуеном Вілсоном, серед яких «Шанхайські лицарі», «Шанхайський полудень» і «Навколо світу за 80 днів», міцно закріпили за Джекі Чаном звання справжньої зірки Голлівуду.

Цікаві факти про Джекі Чан

  • батьки Джекі – Чарльз і Лілі Чан в 1960 році назавжди виїхали з Гонконгу в Австралію, залишивши маленького шестирічного Джекі на піклування вчителям оперної гонконгської оперної школи;
  • після провалу чергового фільму під назвою «жінка-поліцейський» Джекі Чан поїхав до батьків в Австралію, де протягом півтора років працював різноробочим на будівництві;
  • перший акторський гонорар Джекі Чана склав 768 доларів США;
  • Обладунки бога – третій фільм в топі найприбутковіших фільмів за всю історію китайського кінематографа;
  • ось вже 35 років Джекі одружений на тайванської актрисі Лінь Фенцзяо, однак вдалим і безхмарним шлюб актора не назвати, так як у Джекі є дві офіційно визнаних дочки від позашлюбних зв’язків. Одна з яких – Ета Енг, дочка китайської актриси Елейн Енг, яка молодша Джекі майже на 20 років.

Це були найкращі фільми з Джекі Чаном. Сподіваємося, вам сподобалась підбірка!

Дивіться також:  Кращі бойовики – ТОП 40 екшн-фільмів за 20 років

Comments are closed.